Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Статии»За Дома»Съвети за дома»Колко често трябва да размразяваме хладилника?

Колко често трябва да размразяваме хладилника?

Хладилник

Новите хладилници вече имат функция, която им позволява да се размразяват автоматично. Ледът се натрупва в задната част на уреда, когато компресорът работи. Когато спре, ледът се размразява и се изпарява. Ако по някаква причина обаче се образува лед с дебелина повече от 5 мм, хладилникът ви трябва да бъде размразен. Колко често трябва да размразяваме хладилника?

Честотата на размразяване на хладилника зависи и от вградената в уреда система за размразяване. Тези, които имат автоматична система за размразяване на капчици, трябва да се размразяват ръчно на всеки 4 месеца.

Системата No frost осигурява автоматично размразяване на лед и изсушаване със специални вентилатори. Въпреки това обаче, е добре веднъж в годината да изключвате уреда и да извършите ръчно размразяване на хладилника.

Разбира се, всеки производител на хладилници посочва в техническото му упътване дали и колко често трябва да размразявате вашия уред. Това се определя от средните статистически данни. Част от условията е да се регулира от дебелината на образувалия се лед. Ако автоматичното размразяване не е започнало, а натрупаният лед е твърде много, трябва сами да размразите хладилника.

Преди да започнете с ръчно размразяване на хладилник, се уверете, че е изключен от мрежата. Разтапянето на леда води до изтичане на вода и в комбинация с ток може да доведе до токов удар. След това премахнете всички продукти от вътрешността на уреда. Ако в стаята е твърде топло, добре е да изключите хладилника вечерта, защото през нощта температурата в помещенията пада.

В никакъв случай не използвайте прибори за хранене, за да премахнете остатъците лед от стените на фризера. По-добре е да изчакате да се разтопи напълно и да отстраните водата с мека хавлиена кърпа.

Можете дори да поставите тенджера с гореща вода във фризера, за да ускорите размразяването. В този случай обаче не забравяйте да постелите хавлиени кърпи около уреда, защото водата може да започне да стича по-бързо и така да наводните помещението.

Хладилник

Накрая всички подвижни части на хладилника като тави, шкафчета, рафтове и т.н трябва да бъдат почистени старателно. Добре е преди да извършите почистване на хладилника, да сте си приготвили нуждите средства. Цялата вътрешна част на уреда задължително се измива с топла вода и сода за хляб. Накрая забършете и поставете обратно всички подвижни елементи.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest