Старо поверие гласи, че петък е денят, в който се предлага брак. По повод така вълнуващото събитие около предложението двама човека да свържат съдбите си завинаги има много поличби – някои смешни, други съвсем сериозни. Решете вие дали някоя от тях ви се е случвала преди да предприемете тази сериозна стъпка:
Намерите ли подкова на пътя си, това означава, че съвсем скоро ще се запознаете с вашия партньор в живота.
Вървенето по разбитите тротоари е мъчна работа. Винаги може кракът ви да се закачи за някоя пропаднала плочка. Ако се спънете на първото стъпало, когато се качвате на сцена, това означава, че съвсем скоро ще откриете любовта.
Подобно поверие има и когато отивате на гости на непознат мъж или жена. Ако се спънете на прага му/й, това означава, че това е вашият човек. Ако се върнем на разбитите тротоари, смята се за добра поличба да се спънете на равно място, докато бързате за първа среща. Разбира се, падането в подобни ситуации променя предсказанието на 180 градуса.
Следващата поличба е за дамите. Не трябва да се отчайвате, ако преди среща имате малки женски неприятности - като скъсан чорап, счупен ток или нокът. Старите хора са казали, че това предвещава любов. Така че бъдете оптимистки и смело напред!
Приятелите ви постоянно ви карат да си смените прическата. Няма проблем. В старите времена имало обичай младото момиче, на което му предстои брак, да си смени прическата. Казано е, че желанието на околните, дори и несъзнателно, да ви карат да си смените прическата пророкува приближаващата любов.
Най-подходящото време за предложение за брак е петък вечер, а годежът трябва да се обяви в събота.
Тюркоазът е камъкът за влюбените. Казано е, че носи щастие и е символ на постоянството.
Следващата поличба не е най-препоръчителна, но все пак ако срещнете непознат и го целунете по новолуние, това означава, че скоро ще се ожените и ще бъдете влюбени до гроб.
Разбира се, това не означава, че трябва да тръгнем по нощите и да се целуваме с непознати. С поверията за брака трябва да се внимава. Те стават от само себе си и не трябва да ги предизвикваме нарочно.