Живеем в съвремие, в което всички естетични процедури търпят шеметно развитие, а достъпността им е широка. Една от най-предпочитаните невинвазивни бюти манипулации е поставянето на хиалурон в устните. В последните години тя все повече се налага като рутинна грижа, а времетраенето, за да се случи – броени минути. Пазарът е залят от изключително много марки хиалурон. Те са с различни характеристики - скъпи, по-нисък ценови клас, по-концентрирани или не толкова, хиалурон, подходящ за уголемяване на устните или в други зони по тялото или лицето.
Но нека разгледаме отблизо този съвременен помощник в арсенала на почти всяка жена - хиалуронът.
От биологична гледна точка, хиалуронът е естествено органично съединение във всеки жив организъм, с малки изключения. Неговите функции са свързани с хидратация, тъй като има потенциал да задържа водни атоми над 100 пъти собственото си тегло. Благодарение на него се радваме на красива и млада кожа(където се намира и в най-голямо количество), здрави стави, сърце и много други органи.
Интензивният синтез на хиалурон в организма продължава до към 20-25 годишна възраст, след което се наблюдава забавяне в темповете му на производство. За да се поддържат тези нива е нужно да се приема външно заедно с големи количества вода.
Като добавка, хиалуронът може да бъде приеман по много начин - таблетна форма, прах, течности. Изборът е богат, но трябва да бъде внимателно съобразен с конкретните нужди.
Една от най-честите процедури, в последните години, за набавяне на липсващия хиалурон е поставянето му в устните, които първи губят обем с напредването на възрастта или по природа са без желаната форма.
Хиалуронът може да бъде прилаган чрез два най-разпространени метода - външно или инжекционно.
Външно, това може да се случи с т.нар дермапен, който под високо налягане въвежда хиалурон в устните. Тази процедура, предпочитана от не малко дами, има своите предимства и недостатъци. Плюсовете са, че видимо се променя обема на устните, а опасността от образуване на т.нар топчета е сведена до минимум.
Поставянето му може да се извършва от хора без профилирано в дерматологията образование, а цената на самата манипулация е по-ниска от тази на инжекционните варианти. Минусите са, че често няма очакваният ефект, има усещане за болка и не се постига добро контуриране на устните.
Друг вариант е инжекционния. За да се пристъпи към него е добре да се направи индивидуален консулт с дерматолог. Важно е да се знае, че въпреки достъпността си тази процедура е препоръчително да се извършва само от лекар специалист. С него се обсъждат желаните резултати, избира се конкретния материал, с който ще се постигнат. След тестване за алергии се преминава към поставянето на хиалурон в устните.
Кратка манипулация, предхождана от нанасянето на локален анестетик и се състои от няколко убождания. Впоследствие могат да се наблюдават отоци, които преминават до няколко дни. Последваща грижа за устните е да се пие много и често вода, за да се подсили и запази ефекта от поставения хиалурон максимално дълго време.
Трябва да се знае също, че при първо посещение може да не се постигне моментално желаният резултат и да се налага повторение. Трайността на процедурата е между 6-9 месеца. В някои случаи се налага допълване, в други-не.
Има и малък процент хора, при които хиалуронът в устните се разгражда много бързо. При тях, независимо от броя убождания и вложени милилитри, не се наблюдава ефект, а това се обуславя от индивидуални биологични особености на самия човек. Ценово, поставянето на хиалурон в устните е повече от достъпно, като стойността зависи от марката на продукта и изборът на клиника, в която да се постави.
Отдавна уголемяване на устните с хиалурон не е екзотична процедура, а съвсем достъпна и рутинна крачка към по-добри вид и самочувствие. Направени на правилното място и с точния материал, устните могат да се превърнат в още по-прекрасна рамка на вашата усмивка.