Маршът на Менделсон и сватбата са вече зад вас и ви предстои живот, споделен с любимата половинка. Но той, животът, е капризен и ако искате да го изживеете щастливо с човека до вас, трябва много да научите.
Много жени се съгласяват с ролята на удобната съпруга, която изцяло се посвещава на семейството и се изгубва като личност. Ако искате да имате щаслив семеен живот, но въпреки това да си останете каквато сте били преди брака, трябва да следвате някои правила.
Уточнете още в началото, че вече сте семейство и няма „аз”, а вече сте „ние”. Всички задължения трябва да се разделят поравно – и домакинската работа, и възпитанието на децата, всичко се прави съвместно, независимо че „някой работи, а друг не”. Не сте в Арабските емирства и не допускайте да ви третират като прислужница.
Всички знаят, че „любовта на мъжа минава през стомаха”. Старайте се винаги да го изкушите с нещо вкусно, гледайте прането да е изпрано и къщата да е чиста, но не поемайте цялата работа, научете съпруга си да прибира след себе си.
Ревността е лошо качество. Постоянният контрол, проверката на телефона, скандалите вечер ако закъснее с прибирането – всичко това излишно къса и вашите и неговите нерви. За да сведете до минимум вероятността от странична връзка, е по-добре да вземете от рано мерки.
Бъдете винаги секси – той трябва винаги и навсякъде да ви желае. Поддържайте външния си вид, купувайте си секси бельо, посрещнете го от работа саво по разгърден халат. Пращайте му закачливи sms-и или бележки, изпробвайте нови пози и фантазии. Може да го изненадате с посещение в секс магазин.
Не се опитвайте да отделите съпруга си от приятелите му. Не правете проблем, че иска да се види с момчетата, дори му предложете да се събират у вас. Ако имате повече място направете така – мъжете в едната стая, а половинките им в другата, така и на вас няма да ви е скучно.
Не се самонавивайте и не си го изкарвайте на съпруга си. Ако нещо не ви харесва, обсъдете го, може и да не е разбрал, че ви е обидил. Скандалите са първите камъни, които хвърляте в семейството си.
Дайте му свобода на избор – не решавайте всичко вместо него, той трябва да се чувства „главата на семейството”. Обсъждайте важните решения заедно.
Винаги бъдете нащрек, ако ви се струва, че нещо в семейния живот не е както трябва. При първите симптоми установете проблема и се опитайте да намерите най-подходящите решения, които да го пресекат докато не се е задълбал.