Мезотерапия

DesislavaDesislava
Новак
177
Мезотерапия

Мезотерапията за първи път е въведена от френския лекар д-р Мишел Пистор през 1952 г., тя е минимално инвазивна процедура, която е широко използвана в Европа и не само там, за лечение на различни травми и заболявания. Тази медицинска специалност е насочена към лечение на проблемните области с микроинжекции с конвенционални или хомеопатични лекарства, витамини, минерали и аминокиселини. Тайната на "лекарствените куршуми" е, че те са доставени директно в мезодермата (средния слой на кожата). Сред многото и приложения, мезотерапията може да бъде използвана за следното:

премахване на целулита

• загуба на тегло

анти-стареене

• премахване на локализирани мастни натрупвания

Мезотерапия (Mesotherapie) е призната от Френската национална академия по медицина през 1986 г. като неразделна част от традиционната медицина. Всеки ден хиляди на лекарите по света използват мезотерапията, за да помогнат на десетки хиляди пациенти.

Чрез мезотерапия се въвеждат микроскопични количества от хомеопатични лекарства, традиционни фармацевтични продукти, витамини, минерални и аминокиселини в кожата, за лечение на различни състояния. Всички лекарства се избират специално за конкретното състояние което се лекува.

Иглите, използвани в мезотерапията, са много къси и тънки. Четири милиметровата игла се препоръчва за бяла кожа и шест милиметрова за тъмна кожа, така че лекарят може да осигури оптимално постъпване на лекарствата на правилната дълбочина. По дефиниция всяко лекарство което се инжектира в кожата, мазнините или тъканите на мезодермата (средния слой на кожата) се счита мезотерапия.

Ползи от мезотерапията

Предимствата на инжектиране на медикаменти в кожата или мазнините включват премахването на страничните ефекти и противопоказания. Непоносимостта към лекарството често е предизвикана от фактори като доза и способността на организма да се бори и да отделя продукта. За това в много случаи, пациентите с непоносимост към някои лекарства могат да толерират лекарство в мезотерапионната форма.

След като лекарството се достави в определена област на организма, тялото се стимулира да се лекува. И тъй като целевите области са пряко инжектирани, са необходими по-малки количества медикаменти и ефекта от мезотерапията е мигновен. Микроинжекциите са относително безболезнени и потенциалните странични ефекти се ограничават до:

• Изтръпване, което може да продължи 15-20 минути.

• Малък оток, който може да продължи 1-5 дни (това може да варира при някои пациенти).

• Малка болка, които може да продължи няколко дни.

• Малка промяна в цвета на кожата.

• Малък риск от инфекция (който може да възникне, когато се прилага инжекцията).

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest