Ezine.bg»Статии»Здраве»Как да се предпазим»Последиците от тежък физически труд

Последиците от тежък физически труд

Болки в Кръста
Електронен термометър за деца
Препоръчано за деца:
Електронен термометър за деца
8.50 лв.

На много хора, особено тези, които не са със завършено висше образование или някакъв друг вид квалификация, им се налага да изкарват прехраната си, подложени на тежки физически изпитания.

В това число влизат всички строители, монтажници, т. нар. хамали и др., като освен, че упражняват тежък физически труд, често тяхното работно време е и ненормирано.

Тези хора изпитват редица здравословни проблеми, произлизащи именно от това, че се занимават с такъв вид дейности. Ето някои от най-често срещаните проблеми при хората, подложени на тежък физически труд:

1. Болки в кръста и гръбнака- От тези проблеми са засегнати най-вече хората, на които им се налага да вдигат тежки предмети, с което натоварват не само кръста, но и гръбнака си.

2. Проблеми с опорно-двигателния апарат- В своето мнозинство дископатията и дисковите хернии са последица от упражняването на тежък физически труд. Това са сериозни заболявания на нервите и за съжаление ако човек веднъж ги получи, може само да се грижи за отшумяването на болката, но не и да ги излекува напълно.

Пиене на водка

Често по време на криза при такива заболявания се налага пациентите да останат на легло, а когато дойде моментът на подобрението тежкият физически труд е абсолютно забранен от лекарите.

3. Прекомерно пиене- След тежък и натоварващ работен ден, свързан с физическо изтощение, почти всеки работник чака с нетърпение да се прибере у дома или да излезе с приятели и да се наслади на успокоението на алкохола.

Макар да няма строга взаимовръзка между тежкия физически труд и алкохолизма, при проведени през последните години проучвания се оказва, че именно тази група хора пият най-много, като при някои от тях се стига и до фазата на алкохолизъм.

4. Наднормено тегло- колкото и тежък физически труд да упражнява, в повечето случаи тези хора се хранят неправилно. Това се дължи на факта, че по време на обедната си почивка обикновено човек вече е прегладнял, защото по време на работа не е могъл да се възползва от междинните закуски и се нахвърля на всичко лакомо.

Друг фактор е и видът на храната, която в повечето случаи е полуфабрикат, а не пълноценен обяд, състоящ се от зеленчукова супа и риба например.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest