Ezine.bg»Статии»Любопитно»Миш-Маш»Музиката на Бийтълс помага срещу кихане?

Музиката на Бийтълс помага срещу кихане?

Кихане

От необяснимо заболяване страда дванадесет годишната Кейтлин Торни от американския град Ангълтън, Тексас, съобщава Си Би Си нюз. Девойката киха всеки ден по 12 хиляди пъти. Лекуващият я лекар дори е успял да изчисли, че тя киха по 20 пъти в минута.

Макар и да не изглежда страшно, заболяването на момичето е изключително сериозно и изтощително. Тя е принудена да напусне училище и по преценка на лекуващия лекар родителите ѝ редовно я водят на психолог. Нито един медицински специалист за момента не успял да обясни какво причинява състоянието на Кейтлин.

Работи се по теория, че вирус или алергии са причинили състоянието ѝ. Повод за това дава фактът, че два дни преди състоянието на момичето да се влоши, тя и семейството ѝ се е прибрало от екскурзия в Индия, където все още обитават вируси, отдавна изчезнали в другите части на света.

Кейтлин получава моментно облекчение на състоянието си, когато приема предписаните ѝ антихистаминови препарати за алергии. Действието им обаче е краткотрайно. В началото реакцията започнала с невинни кихавици, но впоследствие се задълбочила до сериозни пристъпи.

От непрестанното дразнене момичето изпитва болки в коремната област и краката. Девойката се чувства физически слаба и я е страх да консумира храна. Кейтлин изпитва трудности и да спи, защото дори насън кихането продължава.

Неочаквано облекчение момичето получава, когато съвсем случайно си пуска на домашната уредба песен на Бийтълс, намерена в дискографията на баща ѝ. За всеобща изненада на цялото семейство Кейтлин спира да киха, но спирайки музиката обаче, кихавиците се възобновяват. Така от този ден в къщата на семейство Торни постоянно звучат хитовете на Ливърпулския квартет.

Неочакваното, макар и временно решение на проблема на 12 годишното момиче, е дало основание на някои учение да сметнат, че проблема с постоянното кихане се дължи на нервна почва, а не на вирус или алергия. В света има по-малко от 40 подобни случая, но специалистите не са убедени, че музиката на Бийтълс ще помогне на всеки един от тях.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest