Съвременната козметика предоставя невероятни възможности за красива визия само с помощта на продуктите, които предлага. Те са достъпни за всеки заинтересован и използването им е масова практика. Някои се нанасят с едно движение, други изискват повече време, усилия и усет.
Един от най-трудните за нанасяне козметични продукти е фон дьо тенът. Той има коварно действие - ако е нанесен правилно, озарява лицето и прикрива несъвършенствата в тена, като го изравнява и създава отлична визия.
Ако не е положен правилно обаче, ефектът от неговата употреба е обратен, понякога съвсем печален.
Не е необходимо да се инвестират огромни суми в пособия и продукти за макиажа. Лицето може да изглежда добре само с няколко базови козметични средства, търпение и усет към добрата визия.
Как да се научим да нанасяме фон дьо тена като професионалисти?
1. Нужно е ексфолиране на кожата - перфектният грим трябва да бъде придружен от подходяща грижа за състоянието на кожата. Мъртвите клетки трябва да бъдат премахнати и кожата да се изглади с подходящ ексфолиращ продукт с нежни кръгови движения;
2. Кожата трябва да бъде добре хидратирана - откриването на подходящия крем за кожата е важна и първостепенна задача преди макиажа. Преди фон дьо тена се нанася овлажняващ крем, който трябва да попие добре.
3. Най-добрият избор е фон дьо тен на водна основа - най-важното нещо на всеки грим е да изглежда естествено на лицето, а не да стои като маска. Фон дьо тенът на водна основа създава естествен вид на лицето;
4. Използване на влажна гъба - използването на гъби при нанасяне на грима е необходимост. Всяка дама, която се гримира всекидневно, има нужда от няколко гъби с различна големина и форма. Те помагат нанасянето на фон до тен да става равномерно. Преди това гъбата се топи в хладка вода и се изцежда в хавлиена кърпа, за да се постигне максимално добър резултат.
5. Количеството фон дьо тен е решаващо за добрия резултат - на въпроса какво количество да се постави, отговорът е, че по-малкото е по-добре. Започва се с малко от продукта и се нанася на тънък слой. Всеки сам преценява колко слоя са нужни, за да се постигне търсеният резултат. По-лесно е да се добави още един слой, отколкото да се отстрани ненужният.