Ezine.bg»Статии»Красота»Козметика и Козметични Процедури»Солен или захарен ексфолиант да изберем?

Солен или захарен ексфолиант да изберем?

Лилия  МилковаЛилия Милкова
Ентусиаст
193
Солен или захарен ексфолиант да изберем
Магнитни стелки за акупресура
Препоръчано за теб:
Магнитни стелки за акупресура
13.00 лв.

Ексфолирането е естествен процес. Кожата ви „знае“ да отделя мъртви кожни клетки на всеки 30 дни. Но това не означава, че не можем да подпомогнем процеса.

Има два вида ексфолиране: Химическото ексфолиране е процес, при който прилагате концентрация на киселина, за да премахнете натрупването на суха кожа. Механичното ексфолиране, от друга страна, използва физически продукти, като скраб, за да отстрани мъртвите и сухи клетки от най-външния слой на кожата ви.

След като мъртвата и суха кожа бъде премахната, кожата възвръща блясъка и сиянието си и често се чувства еластична и мека на допир.

Солта е често срещана съставка за скраб, известна като естествен детоксикатор, избирана също и заради зърнестата си текстура. Въпреки че солените скрабове могат да бъдат богати на минерали в зависимост от вида на използваната сол, те могат да бъдат и много дехидратиращи.

Скраб за лице

Истината е, че изобщо не са подходящи за сух, чувствителен тип кожа. Солените ексфолианти обикновено стимулират циркулацията и по този начин могат да доведат до зачервяване.

Когато избирате солен ексфолиант, търсете качествени, богати на минерали соли като морска или розова хималайска, всяка с множество детоксикиращи свойства. Те често са пълни с магнезий, калций и калий, които могат да бъдат от полза за кожата.

Захарните ексфолианти също са изключително популярни в ежедневните грижи за кожата. Те обикновено са по-малко абразивни от солените. Захарта е известна, че помага за задържането на вода в кожата.

Когато избирате скраб, най-важният фактор е да се уверите, че всички физически частици са фини, гладки и не прекалено абразивни, за да не се образуват микроскопични ранички в кожата. Ако изберете суров механичен ексфолиант, кожата ви може да се възпали.

Имайте предвид, че никога не трябва да прилагате солен или захарен скраб върху изгоряла от слънцето или възпалена по друга причина кожа. Освен това, ако сте с чувствителна кожа е по-добре да изберете захарен скраб, при това задължително с по-фини частици.

Ексфолиант със захар

Когато става въпрос за избор между солен скраб и захарен скраб, преценете чувствителността на кожата си. Освен това имайте предвид, че ексфолирането се случва дори без„ ексфолиатор “. Например бръсненето или използването на звукова почистваща четка за лице се счита за леко ексфолиране.

Дори използването на кърпа след измиване на лицето е вид ексфолиация. Така че, може би ще искате да коригирате рутинната си процедура за почистване. Дали ще изберете ексфолиант със захар или сол също ще зависи от това колко често включвате други ексфолиращи практики в ежедневните си навици за грижа за кожата.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest