Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Статии»Красота»Коса»Млечна киселина за коса? Ето какво прави и защо работи

Млечна киселина за коса? Ето какво прави и защо работи

Лилия  МилковаЛилия Милкова
Ентусиаст
1931
Млечна киселина за коса? Ето какво прави и защо работи

Сред многобройните химически активни вещества, които блеснаха със слава през последните години, млечната киселина успешно успя да задържи титлата на най-нежната съставка досега.

Рекламирана като един от най-добрите агенти за възстановяване на кожата ви, млечната киселина е една от най-търсените AHA (алфа хидрокси киселина), която ексфолира кожата ви, като същевременно предизвиква по-дълбоки нива на влага. Тя е леката течност, която отделя слоя нездрава кожа от вашия епидермис, разкривайки чисто новата кожа, която лежи отдолу.

Сега ще си помислите Добре, страхотно, но как тя е свързана с косата? Е, има кожа и на главата или иначе казано - скалп, и млечната киселина действа горе-долу по същия начин върху него, както и върху кожата.

Защо да използваме млечна киселина за косата?

Нашият скалп се нуждае от нежно ексфолиране и AHA, а млечната киселина е най-добрият химически ексфолиант. AHA са химически ексфолианти, които могат да помогнат за намаляване на люспите и намаляване на омазняването на скалпа, което води до по-малко омазняване и на косата. Млечната киселина в шампоаните или серумите за коса премахва мръсотията и наслояванията, без да отнема влагата. Помагат за почистване и обезмасляване на косата, без да я увреждат.

Ползи от млечната киселина за косата

Млечна киселина за коса

Млечната киселина, част от групата на AHA, има няколко предимства за косата. Вашият скалп може да се превърне в развъдник на множество неприятни явления като сухота, лющене, пърхот и дори себум. И това, което се случва със скалпа ви, не остава само на скалпа ви, неговите лоши ефекти се разпростират и върху косата ви, нарушавайки нейното качество и здраве.

Млечната киселина премахва мъртвите клетки на скалпа и понижава ензимната популация, улеснявайки естествения процес на окапване на косата. Премахването на мъртвите клетки на скалпа насърчава клетъчния му обмен, като по този начин намалява шансовете за натрупване и растеж на дрожди, които допринасят за пърхота. Въпреки това, говорейки за пърхот, понякога той не е просто пърхот; може да е сух или раздразнен скалп или дори себореен дерматит или псориазис на скалпа. Използването на млечна киселина ще позволи на естествените масла в скалпа да го подхранват и поддържат здрав. Това се случва чрез изчистване на мъртвата кожа около космените фоликули.

Освен това млечната киселина поддържа рН баланса на скалпа ви, което не му позволява да стане прекалено мазен или прекалено сух. Връщайки се обратно към ексфолиращите свойства, трябва да знаем, че млечната киселина има ексфолиращи свойства, така че може да помогне за премахване на мръсотията от косата и скалпа и позволява по-лесно разплитане, правейки косата по-лесна за управление.

Има антибактериално свойство, така че предотвратява инфекция на космения фоликул като фоликулит.

Как да включите млечна киселина във вашата рутина?

Ексфолирането на скалпа с млечна киселина дава възможност на космените фоликули да растат здравословно. Тя е най-добра за нормален или мазен скалп, както и за скалп с пърхот или лющещ се скалп. Не я използвайте, ако скалпът е чувствителен и сърбящ.

Ето какво трябва да имате предвид:

Млечната киселина не е вредна, ако я използвате умерено. Но ако използвате твърде много, това може да влоши състоянието, като направи косата изключително суха, хвърчаща, може да причини сухота на скалпа, лющене на кожата, сърбеж, лющене на скалпа. Винаги трябва да наблюдавате как вашият скалп и коса реагират на такова лечение и съответно да решите честотата на използването му. Ако го използвате за първи път, нанесете малко количество върху скалпа си и проверете за алергична реакция. Ексфолиантите за скалп трябва да се използват само веднъж на всеки 10 дни при нормален или сух скалп и веднъж седмично, ако скалпът е много мазен.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest