Ezine.bg»Статии»Здраве»Температурните промени влияят на сърцето

Температурните промени влияят на сърцето

AdminAdmin
Администратор
1k1
Температурните промени влияят на сърцето

Резките промени във времето през последните могат да убият желанието ви за работа. Виновни са 3 атмосферни фактора - скокът на температурата, атмосферното налягане и магнитните бури.

Ако към тях се добави вятърът, изпитанията за организма се увеличават няколко пъти. Циклонът, ниското атмосферно налягане и смяната на посоката на ветровете се отразяват зле на всеки трети човек. Едни качват кръвно, при други се събуждат стари болежки и пристъпи на мигрена.

В кръвта нахлуват повече стресови хормони - човек спи лошо, чувства се неспокоен и често изпада в депресивни състояния.

Промените в синоптичната обстановка са изпитание за "бойната готовност" на организма. Най-опасен за сърцето е южният вятър - фьон. Народът му казва още снегояд. Силата му бе от 4 до 18 километра в час, а колебанията на термометъра се съчетават с нестабилно атмосферно налягане.

Силните ветрове причиняват спазми на всички органи и системи в организма. Най-малките кръвоносни съдове - капилярите, се свиват. Това може да доведе до хипертонични кризи - кръвното налягане е нестабилно и пиковете му са по-чести.

Най-уязвими са хората с хронични страдания - стенокардия, бронхити и високо кръвно налягане. Рискът от тромби и съдови инциденти се повишава, защото в кръвообращението се получават "задръствания". Сърдечната помпа работи трудно. Нараства рискът от инфаркти и инсулти. Мозъчното кръвообращение се нарушава. Зачестяват оплакванията от световъртеж, главоболие и пристъпи на мигрена.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest