Етеричното масло от сандалово дърво е изключително важна съставка за парфюмерията и козметиката. Ароматът на сандаловото дърво е специфичен, омагьосващ и доста провокативен.
В козметиката това индийско чудо е познато със свойството си да хидратира сухата кожа. Днес обаче ще обърнем внимание на маслото от сандалово дърво и неговите ползи за здравето и красотата.
Сандаловото масло, нанесено върху тялото дори в малки количества, облекчава сърбежи и възпаления на кожата, прави чудеса с дехидратираната кожа и има стягащо и тонизиращо действие.
Особено подходящо е при слънчеви изгаряния, така че една опаковка от този продукт няма да ви е излишна през летните месеци. То премахва белезите на стареене и има чудесни резултати, когато се прилага върху мазна кожа, белези и суха екзема.
От здравна гледна точка, това релаксиращо масло има хармонизиращ и успокояващ ефект, който премахва напрежението и объркването. Маслото е препоръчвано за употреба при депресия, страх, стрес, нервно напрежение, хронични заболявания и тревожност.
Физически помага при белодробни инфекции, болки в гърлото, суха кашлица, бронхит, астма, инфекции на пикочния мехур, фригидност и импотентност.
По нашите географски ширини понякога е малко трудно да се намери истинско сандалово масло. За сметка на това, в индийските магазини можете да се сдобиете с неговия достоен заместник, а именно сандаловото дърво на прах.
Този продукт, наричан още чандан, е чудесно средство, третиращо кожните проблеми, има приятен аромат и се използва с медицинска цел, както и предоставя охлаждащ ефект през лятото.
Ако се стремите към сияйна кожа, нанесете смес от 1 с.л. сандалово дърво на прах и мляко върху лицето си и оставете за 20 мин. Измийте с вода. Тази процедура ще помогне кожата ви да се тонизира и да придобие блясък, а освен това ще осигури и дълбоко хидратиране.
Можете да се сдобиете и с чудесен ексфолиант от сандалово дърво, за да се отървете от мъртвите клетки. Смесете сандалово дърво на прах с оризово брашно, нахутено брашно, мляко и розова вода.
Не прекалявайте с млякото и розовата вода, тъй като ексфолиантът трябва да има груба и гъста консистенция.