Ezine.bg»Статии»Любопитно»Иновации»Борят трафика на хора с роботизирани жрици на любовта

Борят трафика на хора с роботизирани жрици на любовта

Киберсекс

Идеята за секс с робот може да изглежда като научна фантастика, но според ново изследване един на всеки пет жители на Западна Европа е отворени за идеята. Точно по тази причина учени от Института по международни отношения в Голуей, Ирландия, смятат, че в близко бъдеще дроидите могат да направят революция в секс индустрията, а въвеждането на роботизирани жрици на любовта в експлоатация ще унищожи сексуалното робство и трафика на хора.

Секс роботите могат да бъдат добър заместител на човешките проститутки, казва проф. Джон Даханер, преподавател по информационни технология в ирландския институт. Киборгите могат да се погрижат за сексуалното разнообразие, свободата от принуда, усложненията и съмненията в сексуалния успех на клиентите си. Технологиите в тази насока трябва да станат по-добри и да се работи за изграждането на евентуални емоционални връзки между човек и машина, смята още той.

Според експертите фалшът ще бъде нулев в киберсекса, а сексуалното робство и трафикът на хора постепенно ще замрат навсякъде по света.

За да докажат теорията си, учените направили проучване сред близо 30 000 хиляди сексуално активни жители на Англия, Франция и Холандия на възраст над 18 години. Доброволците били попитани дали и защо биха правили секс с робот. Цели 72% от участници заявили, че не биха поколебали, тъй като според тях сексът ще бъде много добър. 28% биха опитали, защото това според тях ще бъде едно ново преживяване, което всеки трябвало да опита.

Според световно известния футуролог д-р Йън Пиърсън, включен в изследването, през 2050 киберсексът дори ще бъде по-чест от стандартния. Според него в бъдеще роботите ще ползват изкуствен интелект и ще изглеждат точно както хората. Пазарът ще бъде изключително голям и фирмата, която започне първа масовото производство, ще спечели милиарди, казва още той.

Киборг

Разбира се, идеята за секс с роботи не се приема от всички в научните среди. Според д-р Катлийн Ричардсън, професор по етика в Университета на Лестър, киберсексът ще убие човешката съпричастност и взаимоотношения. Той ще убие любовта и ще направи всички по-малко човечни. Това, от своя страна, може да застраши цялото човечество.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest