Ezine.bg»Статии»Любопитно»Мотивация»Прахосваме най-продуктивното си време във fb

Прахосваме най-продуктивното си време във fb

Социални мрежи

Учени твърдят, че по-голямата част от хората прекарват най-продуктивните часове от деня в ровене в социалните мрежи. Специалисти от Университета Дюк обясняват, че сред най-големите грешки, които правят потребителите на Facebook или Twitter е, че сядат пред компютъра още след ставането си и проверяват имейла си, както и профилите си в мрежите.

Най-продуктивното време на човек е през първите часове, след като се събуди от сън, твърди преподавателят по психология от Университета в Дюк, САЩ – Джеймс Дюк.

Според него хората масово не разбират, че пропиляват сутринта си в ровене в социалните мрежи, проверяване на имейли, четене на разни новини. Така, без да усетят, часовете са минали и става време за обяд.

Или с други гуми, най-продуктивната част от деня вече е минала. Според преподавателя, ако не прахосваме сутрешните часове, ще се справяме бързо с работата си и ще постигаме своите цели много по-лесно. Без значение дали става дума за умствен или физически труд, най-подходящото време за работа са два часа след пълното разсънване на човек.

Интернет

Освен това всякакви занимания, които са свързани с развлекателни сайтове или социални мрежи, могат да се практикуват и в по-късен час на деня. За тази цел на човек не са му е необходим висок познавателен капацитет на мозъка, тоест ровенето в интернет може да става и след работно време.

Социалните мрежи се превръщат в голям проблем за родителите – оказва се, че използването им тревожи майките и бащите много повече, отколкото всякаква друга онлайн дейност. Това посочват резултати от изследване, което е направено от организацията Family Online Safety Institute (FOSI), която е базирана в САЩ, цитирани от The Guardian.

Според почти 43 на сто от анкетираните има много повече негативни страни от това, че детето им има профил в някоя социалната мрежа, отколкото позитивни. За 31 % обаче рисковете са еднакво големи и профилът в социалната мрежа не влияе толкова много. Едва 26 на сто заявяват, че ползите са повече, отколкото рисковете.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest