Ezine.bg»Статии»Любопитно»Работещо Момиче»Как да намерим добър адвокат?

Как да намерим добър адвокат?

Адвокат

Ако дъното на океана е покрито с адвокати – това е едно добро начало. Колкото и смешно да звучи тази мисъл, е трудно човек да се ориентира в морето от практикуващи тази професия. В следващите редове ще обърнем внимание на какво е важно да акцентираме, за да намерим добър адвокат!

1. Препоръчан адвокат от познати

Ако едно име се споменава от поне няколко ваши близки – значи това е правилният адвокат. Разбира се, трябва да определите от какъв специалист имате нужда – работещ в сферата на семейното и наследствено, търговско, трудово или наказателно право.

2. Проверете в интернет за рейтинг на адвокатите

Бихте могли да направите интернет проучване в официални справочници, форуми, в сайтове на адвокатски дружества. Важна стъпка във вашето проучване е да се уверите, че потенциалните ви адвокати са членове на Адвокатската колегия в съответния град, както и че техните права не са били отменени.

3. Направете списък на избрани адвокати

В случай че се двоумите между различни специалисти и не можете да се спрете на нито един от тях, е най-разумно да си направите списък. Отбележете силните страни на потенциалния ви юридически защитник и чак тогава си насочете среща. Направете кратко изложение на конкретния казус и го представете още по телефона, за да могат от кантората да ви бъдат максимално полезни.

Професионалистите в областта улавят скритите детайли още в момента на тяхното представяне и веднага ще ви кажат дали биха могли да бъдат полезни. След като срещата вече е насрочена, не се колебайте да задавате въпроси. Можете да подготвите няколко предварително, а всичко, което възниква като неясноти в хода на разговора, да изчистите по време на срещата. Няма глупави въпроси, един добър адвокат е там, за да ви помогне да си изясните ситуацията изцяло и да ви даде съвети.

4. Сключете договор за правна помощ

След като вече сте открили своя добър адвокат, бъдещите ви правоотношения трябва да бъдат обективирани в писмено споразумение (договор за правна защита и съдействие), в което освен правата и задълженията на двете страни трябва да бъдат изяснени и финансовите въпроси - размерът на хонорара на специалиста, съдебните такси и останалите разноски.

Вижте още: Колко пъти може да се отлага дело?

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest