Ezine.bg»Статии»Любопитно»Психология»Петнадесет начина да станете по-близки с другите

Петнадесет начина да станете по-близки с другите

Петнадесет начина да станете по-близки с другите

В съвременния свят сме обградени от нови технологии, но сякаш все по-рядко се радваме на истинска близост с хора. Сякаш е съвсем нормално да сме самотни и да ни липсват социални контакти. При това положение обаче няма как да сме истински щастливи. Близостта с другите е необходима. Ето как да станете по-близки с другите!

1. Задавайте въпроси. Изразявайте интерес към живота на човека. Най-важното е да попитате и след това да слушате с ушите и очите си. Можете да опознаете другите чрез това, което казват и придружаващия го език на тялото. И всички ние обичаме човек, който ни слуша. Говоренето пред други, а не слушането изглежда много по-лесно и следователно по-често. Малко вероятно е обаче да изградите връзка с някой, към когото не проявявате интерес да го опознаете на повече от повърхностно ниво.

2. Когато времето е правилно, ангажирайте се с малко саморазкриване. Това дава на партньора ви сигнали за разговор в който той също да се разкрива. И тогава можете да се разберете. Може дори да развиете набор от въпроси, за да се смеете заедно и да се доверите един на друг. Много малко хора искат да чувстват, че са сами в мисленето и поведението си по определен начин, или искат да останат сами със своя опит. Успокояващо и утвърждаващо е за повечето от нас да се чувстваме като в добра компания.

Петнадесет начина да станете по-близки с другите

3. Дръжте в тайна поверената ви информация. Ако наистина уважавате някого и искате да се възприемате като надежден приятел, не споделяйте техните тайни. Тази информация не трябва да се използва като социална валута в други отношения. Дръжте тази информация близо до сърцето си и считайте, че сте почитани, че са ви се доверили. Това е сигурен знак за близост.

4. Покажете се и като честни и надеждни. Вашият приятел разчита на вас. Ако не искате да отидете на партито, защото имате тревожност, бъдете честни за това, което се случва. Не искате приятелите да чувстват, че ги избягвате.

5. Бъдете честни за чувствата си. Ако сте наранени, обяснете защо. Ако се чувствате особено прекрасно за едно взаимодействие, споделете и това. В близки отношения ние сме честни и споделяме болезненото и позитивното, защото доброто и лошото съставляват автентичното човешко състояние.

6. Споделяйте и радости и скърби. От своя страна, вашият приятел или съпруг ще се почувстват, че могат да направят същото. Хората, които са близки, действат като мажоретки един за друг и са на разположение за сухи сълзи на болка и щастие. Не забравяйте, че не само е важно да сте на разположение за болезнените моменти, но е също толкова важно да бъдете там, за да подкрепите и успехите.

Сближаване

7. Споделяйте спомени. Кой не иска тайно (или не толкова тайно) да говори за живота си и историята, която е създала колоритен гоблен от сегашния им живот? Повечето хора, всъщност, копнеят, споделят спомени, разбира се, винаги има изключения, и аз се надявам, че ще разпознаете, когато има значителен дискомфорт, когато се говори за миналото.

8. Посъветвайте се с лицето, което седи срещу вас, за болезнено събитие в миналото, което винаги сте смятали, че трябва да остане в тайна. Честно казано, много от нас биха искали да говорят малко за тези събития в присъствието на доверен приятел - и в правилната частна обстановка. Тайните пораждат безпокойство, а не близост.

9. Опитайте се да не се предозирате помежду си. Твърде голяма близост може да е малко страшно. Дори и тези, които са близо, не трябва да се свързват твърде често или на дълбоко ниво през цялото време. Понякога малко пространство и лекомислие също подхранват близка връзка и им помагат да я поддържат жива и здрава.

10. Старайте се да не бъдете осъждащи. Ние знаем какво се случва, когато хората от всички възрасти се чувстват осъдени и критикувани. Те се изключват. Разбира се, може да не сте съгласни с приятел, но бъдете любезен с вашето мнение. Представете своето различно мнение внимателно, ако смятате, че е едновременно необходимо и полезно. Опитваме се да отворим врати, а не да ги затръшнем.

Петнадесет начина да станете по-близки с другите

11. Помнете имената на значими хора в живота на вашите приятели. Това показва, че обръщате внимание. Попитайте за тези хора. Направете го също така, като запомняте рождени дни, годишнини.

12. Обърнете внимание на това, което показва най-доброто в другите и говорете за тези дейности. Чувстваме се по-близо един до друг, когато от нашите взаимодействия се генерира положителна енергия.

13. Бъдете отзивчиви. Това е сред най-добрите начини за сближаване. Наистина няма извинение да не се върне съобщение, за което някой е положил усилия да ви изпрати. Ако сте изключително заети, поне изпратете съобщение, посочващо колкото се може повече и обяснете кога ще сте по-достъпни.

14. Понякога просто трябва да оставите някои неща да утихнат и да се простят. В широката схема на нещата е по-важно да поддържаме близки отношения, отколкото да спечелим аргумент, нали? И ако има последователен източник на конфликт, ще се позовавате на точки 5 и 10 по-горе и се съсредоточете върху това да бъдете честни и смислени, нали?

15. Повече от всичко друго искаме да бъдем разбрани. Опитайте се да разпознаете, когато един приятел има лош ден просто чрез силата на наблюдението и след това да признаете, че сте наясно с това.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest