Голяма част от жените смятат, че в мъжете на средна възраст с прошарени коси има нещо изключително сексапилно. Дамите намират, че зрелите мъже са интересни и обаятелни. Със сигурност обаче има и мъже, които харесват дами на по-зрели години от техните.
Въпрос на лични предпочитания, но все пак старостта идва неизбежно, както за мъжете, така и за жените. Ново изследване ни доказва, че макар да се смята, че мъжете са тези, които остаряват като катедрали, всъщност женският организъм остарява с по-бавни темпове.
Японски учени са провели любопитно изследване, което е публикувано в научното списание Immunity & Ageing. Изводите от изследването са, че имунната система при дамите остарява по-бавно от имунната система на господата. Именно заради това жените имат по-дълга средна продължителност на живота от мъжете.
Проучването е проведено с помощта на доброволци, които са били на възраст между 20 и 90 години, всички японци. От всички тях са взети кръвни проби, които след това са били изследвани. Установено е, че в юношеската възраст лимфоцитите са с по-високи стойности при мъжете отколкото при жените.
С годините обаче нещата се променят - при мъжете с времето общият брой на левкоцитите намалява, докато показателят на лимфоцитите при жените е с доста по-високи нива.
С минаването на годините определени видове лимфоцити намаляват при мъжете по-бързо, отколкото намалят при жените. Професор Кацуика Хирокава, който работи в Медико-стоматологичния университет в Токио обяснява, че процесът на стареене при мъжете и при жените е съвсем различен по доста причини.
Японският професор твърди, че по-високите нива на естроген в женския организъм защитават дамите от болести на сърдечно-съдовата система до настъпването на менопауза. Освен това половите хормони също влияят на организма и на имунната система, особено на някои определени лимфоцити.
Професорът твърди още, че реалната биологична възраст на човека може да се определи, като се провери състоянието на имунните му клетки.