Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Статии»Спорт и Диети»Диети»Отслабване с житен режим - ползи и рискове

Отслабване с житен режим - ползи и рискове

Отслабване с житен режим - ползи и рискове

Ранната пролет е време, в което хората се замислят за натрупаните през зимата мазнини, утайки и шлаки в организма заради липсата на пресни плодове и зеленчуци. Нуждата от прочистване е осезателна, за да може тялото да се подготви пълноценно за пролетните слънчеви енергии.

Една от възможностите е житната диета, която е моно диета и е една от най-използваните през последните години. Това изисква разяснения как и от кого да се използва.

Житният режим се провежда обикновено в началото на месец февруари. Тогава Слънцето се намира в знака на Водолея, символизиращ чистотата и силите на новата епоха. Диетата започва след разсипването на Луната, защото тогава е най-благоприятното време за пречистване и лечение.

Самият режим има продължителност от 10 дни. През време на провеждане на прочистването се пие много вода, по литър, литър и половина преварена вода.

Самата диета се прави по следния начин - вечерта трябва да се измият 100 грама жито. То се залива с гореща вода и се оставя да стои в буркан или друг подходящ съд. След ставане се изпива водата, овкусена с малко мед и лимон. Водата се пие бавно, глътка по глътка. Освен че е питателна, тази течност е лечебна. Подходяща е за успокоение на нервната система. Самото жито се преварява за кратко, около минута. То трябва да омекне, да се разпука леко, но да не се разкашква.

Яде се на порции, може да се овкуси с мед или лимон. На ден се приемат само тези 100 грама жито, 9 ореха за мозъка, 3 лъжици мед за кръвта и 3 ябълки за поддържане на сърцето.

Ползи от отслабване с житен режим

Вода при житен режим

Ползите от житния режим - на физическо ниво тялото се прочиства от токсини и вредни натрупвания, кожата и косата връщат своя блясък, погледът се избистря. Като най-видим резултата са свалените излишни килограми. Тялото отделя в по-голяма степен серотонин и затова положителни въздействия настъпват на хормонално и ментално ниво.

Рискове от отслабването с житен режим

Диетата обаче не е подходяща за всеки. Противопоказанията при житния режим включват: болните от автоимунни заболявания, болни с нарушения в метаболизма, при непоносимост към глутен, инфекциозно болни, хора на тежки медикаменти.

Здравите хора също може да получат някои неразположения, които се проявяват на трети или четвърти ден от диетата - стомашно-чревни оплаквания, прилошаване, понижено кръвно, временно главоболие, сърцебиене, ставни болки, спадане на температурата. Затоплянето, почивката и приятната атмосфера са нещата, които ще помогнат да се премине през кризисния момент.

Житният режим е известен като диета на Дънов. Това не е типична диета за отслабване, а духовен пост за обръщане към себе си, смиряване на духа и също прочистване - както на духа, така и на тялото. За него всеки, започващ режима, трябва да е подготвен.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest