Здравни Съвети

Здравни Съвети

Здравни съвети полезни за нашето здраве. Общоприети методи и съвети за дълъг и здравословен живот. Здравни съвети за различни видове заболявания. Нашите съвети имат само информативен характер и не заместват консултацията със специалист!
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest
Първа помощ при схващане на челюсттаПърва помощ при схващане на челюстта
24 Февр.
Схващането на челюстта може да причини болка или дискомфорт. Интензивността на болката може да варира, но може да бъде описана като болезнена, пулсираща, лека или тежка. Как да си помогнем?
Какво трябва да знаем за флуорида в пастите за зъби?Какво трябва да знаем за флуорида в пастите за зъби?
24 Февр.
Почти всеки стоматолог е на мнение, че миенето на зъбите поне два пъти на ден е добро правило. Съдържанието на пастата за зъби обаче предизвиква повече противоречия, като най-спорната съставка е флуоридът.
Последици от нездравословния начин на животПоследици от нездравословния начин на живот
23 Февр.
През последните години темата за здравословния начин на живот стана толкова популярна, че е в полезрението ни през цялото денонощие. Наясно ли сме обаче какви са ефектите на нездравословния живот върху тялото ни?
Няколко неща, които всеки трябва да знае за хемороидитеНяколко неща, които всеки трябва да знае за хемороидите
23 Февр.
Хемороидите са често срещани и това изисква да знаем повече за тях. Може би най-трудното за вярване е, че всички ние имаме хемороиди. Вижте повече.
Възстановяване на организма след прекарана болестВъзстановяване на организма след прекарана болест
22 Февр.
Възстановяването след прекарана болест е също толкова важно, както и лечението на самото заболяване. За да може най-бързо да се вдигне на крака, всеки трябва да знае няколко важни условия.
Защо се будим отпаднали?Защо се будим отпаднали?
22 Февр.
Няма нищо по-нормално от това след сладък сън да се събудите освежени, възстановени и с ясно съзнание. Когато това не стане обаче, колкото и кафе да изпиете и каквото и да направите, ще се чувствате смазани през целия ден.
Как се живее с пейсмейкър?Как се живее с пейсмейкър?
22 Февр.
Пейсмейкърът е малко електронно устройство, което се имплантира под кожата, за да регулира сърдечния ритъм. Как се живее с пейсмейкър?
Колко кафе е наистина полезно да се пие дневно?Колко кафе е наистина полезно да се пие дневно?
22 Февр.
Някои казват, че е полезно, според други не. Каква е истината за тази любима на мнозина напитка, без която не можем. Какво става, ако изпием повече от една чаша на ден, която да ни поддържа бодри през ежедневието, не само сутрин?
Най-добрите храни и напитки, стимулиращи метаболизмаНай-добрите храни и напитки, стимулиращи метаболизма
21 Февр.
Колкото по-бърз е метаболизмът, толкова повече калории изгаря тялото. Ето 12 храни и напитки, които стимулират метаболизма и могат да ви помогнат за по-бързо отслабване.
Подуване на краката при диабетПодуване на краката при диабет
16 Февр.
Подуването, известно още като оток или едема, е натрупване на течност в организма (задържане на вода), което причинява подуване. Отокът често и диабетици.
Вреди и ползи от никотинаВреди и ползи от никотина
14 Февр.
Широко известен факт е, че никотинът е вреден. Освен че води до бързо и силно пристрастяване, той може да причини и редица здравословни проблеми.
Как действат аналгинът и аспиринът на менструациятаКак действат аналгинът и аспиринът на менструацията
11 Февр.
По-голяма част от жените изпитват болка по време на месечния си цикъл. За да я овладеят, те посягат често към класическите обезболяващи. Но как действат аналгинът и аспиринът на менструацията?
Антидепресанти - действие, употреба, странични ефектиАнтидепресанти - действие, употреба, странични ефекти
11 Февр.
Антидепресантите са сравнително безвредни медикаменти, които могат да ни спасят от сериозно психическо състояние, каквото е депресията.