Здравни Съвети

Здравни Съвети

Здравни съвети полезни за нашето здраве. Общоприети методи и съвети за дълъг и здравословен живот. Здравни съвети за различни видове заболявания. Нашите съвети имат само информативен характер и не заместват консултацията със специалист!
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest
Мислите си, че знаете всичко за холестерола? Помислете пак!Мислите си, че знаете всичко за холестерола? Помислете пак!
11 Юли
Повечето от нас са чували за холестерола. Със сигурност първата асоциация е за лошо вещество, което се съдържа в мазните храни и предизвиква редица здравословни проблеми. Истината е, че тази органична молекула е много по-сложна и интересна
Защо по-често трябва да ходим без бельо?Защо по-често трябва да ходим без бельо?
06 Юли
Неносенето на бельо се превърна в актуална тенденция сред много съвременни знаменитости. Освен модерно обаче то е и полезно. Вижте няколко основателни причини поне от време на време да даряваме тялото си с пълна свобода.
Не пийте парацетамол по време на бременност! Ще разболее бебето виНе пийте парацетамол по време на бременност! Ще разболее бебето ви
06 Юли
Ново проучване твърди, че приемъта на парацетамол по време на бременност може да доведе до аутизъм и синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност.
Защо белите дробове на някои пушачи за по-здрави от на непушачите?Защо белите дробове на някои пушачи за по-здрави от на непушачите?
05 Юли
Въпреки големите вреди, които носи тютюнопушенето, учените констатират много случаи, в които белите дробове на пушачите са дори по-здрави от тези на непушачите. Изследване в областта обясни на какво се дължи този феномен.
Асоциалното поведение се заражда в детствотоАсоциалното поведение се заражда в детството
20 Юни
Асоциалното поведение, както и всички поведенчески проблеми, се зараждат при развитието на мозъка в детството. До тези изводи са стигнали учени от Кеймбридж след провеждането на редица тестове.
Мъжката брада предпазва мачовците от болестиМъжката брада предпазва мачовците от болести
19 Юни
Носенето на брада доби изключителна популярност в последно време. Оказва се, че тя може да ви предпази от болести. Видът на градски дървосекач е не само модерен, но и доста здравословен.
Не напълнявайте между двете си бременности! Последиците ще са страшниНе напълнявайте между двете си бременности! Последиците ще са страшни
19 Юни
Британски медици са установили, че жените, които напълняват между първата и втората бременност, могат да си причинят ужасни проблеми и страдания, които не са свързани с лошата фигура
Как да съкратим времетраенето на менструацията?Как да съкратим времетраенето на менструацията?
12 Юни
Продължителността на менструацията при жените варира, но средно продължава между пет и седем дни. Това е изключително стресиращ и досаден период. Може да приложите някои от триковете, които могат да го накарат да спре по-бързо.
Имате подпухнали клепачи? Вижте защоИмате подпухнали клепачи? Вижте защо
09 Юни
Подуването на клепачите в медицината се нарича птоза. Получава се следствие на различни причинители. Състоянието може да е самостоятелно или придружаващо и свързано с друго заболяване.
Кога настъпва лутеалната фазаКога настъпва лутеалната фаза
09 Юни
Лутеалната фаза е периодът от менструалния цикъл между началото на овулацията и деня преди новия менструален цикъл. Названието идва от латинското наименование корпус лутеум и означава жълто тяло
Слънцезащитните лосиони предизвикват безплодие?Слънцезащитните лосиони предизвикват безплодие?
04 Юни
Учени от университета в Копенхаген предупреждават, че почти половината от съставките, които обикновено са използвани в слънцезащитните лосиони, имитират ефектите от женския хормон прогестерон.
Заболявания, които глутенът може да причини!Заболявания, които глутенът може да причини!
02 Юни
Учени сигнализират, че влиянието на глутена допринася за отключването на редица заболяния, като голяма част от тях до неотдавна изобщо не са свързвали с него.
Имате слаб пулс? Последиците може да са фатални!Имате слаб пулс? Последиците може да са фатални!
29 Май
Когато ритъмът на сърцето падне под 40 удара в минута, опасността за здравето на човек нараства главоломно. В тези ситуации мозъкът престава да получава нужното му количество кислород и това може да доведе до трайни увреждания и дори и до смърт. Първият с